Неділя, 24 Лютий 2019
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Неприбуткові організації: новий порядок ведення реєстру.

З 16.07.2016 року набрала чинності постанова № 440, якою затверджено новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ на організацій.  Зазначеним Порядком установлено правила включення неприбуткових установ на організацій до нового реєстру та виключення з нього.

Нині органи ДФС надсилають неприбутковим організаціям письмові запити щодо підтвердження статусу, відповідь на які повинна надійти протягом місяця.

У разі підтвердження відповідності установчих документів вимогам п. 133.4 ПКУ й інших документів, визначених Порядком ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженим постановою Кабміну від 13.07.2016 р. № 440, така неприбуткова організація включається до нового Реєстру, в іншому випадку її посадові особи отримають повідомлення про невідповідність установчих документів.

У разі якщо неприбуткові організації не приведуть у відповідність документи вимогам ПКУ, із 01 січня 2017 року вони виключаються з Реєстру неприбуткових організацій та, відповідно, втрачають пільговий статус.

Водночас  зауважуємоякщо організація досі не отримала запиту, їїкерівництву слід підготувати необхідні документи, заповнити заяву за формою № 1-РН і в найстисліший строк надати все це до державної податкової інспекції за місцем обліку.

ДФС у листі від 25.08.2016 р. № 28602/7/99-99-15-02-01-17 пояснила окремі питання актуалізації реєстру неприбуткових установ й організацій.

1. Запити ДФС не надсилаються неприбутковим організаціям, установчі документи яких оприлюднені на порталі електронних сервісів і відповідають вимогам, установленим п. 133.4 ПКУ.

2. Не вимагається від неприбуткових організацій надання копій тих установчих документів, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону № 755.

3. Неприбуткові підприємства, установи й організації, унесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом № 652, що відповідають вимогам п. 133.4 ПКУ, включаються контролюючим органом до нового Реєстру. За бажанням неприбуткової організації вона може подати до контролюючого органу копії установчих документів.

4. Якщо неприбуткова організація діє на підставі установчих документів організації вищого рівня згідно із законом, така неприбуткова організація може повідомити контролюючий орган щодо її належності до структури відповідної організації вищого рівня та подати копії документів, що підтверджують таку належність (підпорядкованість).

5. Не передбачено обов'язку надання реєстраційної заяви за формою № 1-РН неприбутковими організаціями, які внесені до Реєстру на день набрання чинності Законом № 652.

6. Якщо неприбуткова установа чи організація не подавала до контролюючого органу заяву з позначкою «зміни» або «доповнення» у разі здійснення відповідних змін, рекомендуємо такій неприбутковій організації подати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою № 1-РН, а також завірені копії документів.

7. Включенню до нового Реєстру підлягатимуть неприбуткові організації, що відповідають вимогам, установленим п. 133.4 ПКУ, і мають статус юридичної особи.

8. Неприбуткова організація, установчі документи якої оприлюднені на порталі електронних сервісів згідно із Законом № 755, замість копій установчих документів може подати до контролюючого органу відповідь щодо приведення установчих документів у відповідність до вимог, установлених п. 133.4 ПКУ.

9. Завірені копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження чи придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом, подаються лише до контролюючого органу — безпосередньо або надсилаються на його адресу поштою.

10. Контролюючий орган може проводити перевірку відомостей, які містяться в поданих документах, щодо відповідності вимогам, установленим ПКУ та законодавством, котре регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Міжгірське відділення Хустської ОДПІ

Останнє оновлення (14 вересня 2016)

 
Новини Міжгірщини
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 372 гостей на сайті