Понеділок, 24 Вересень 2018

Нарада із розробниками документації із землеустрою

В.о. начальника Відділу Держгеокадастру у Міжгірському районі Закарпатської області Шовака О.В., за участі головного спеціаліста з державного геодезичного нагляду Відділу Козіцького С.С., 25.03.2016 року було проведено виробничу нараду з суб'єктами господарювання, що здійснюють землевпорядні та землеоціночні роботи на території району. Присутніми на нараді були: начальник Міжгірської районної філії ДП Центр ДЗК - Блецкан Р.В., представник ТзОВ «Землемір» - Гонець Є.В., представник ТзОВ «Експерт» - Пазина В.T.,

Особлива увага приділялася дотриманню вимог у сфері топографо-геодезичної діяльності та законодавства при розробці документації із землеустрою.

Так, відповідно до ст. 26 Закону України «Про землеустрій» розробниками документації із землеустрою є:

- юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою;

- фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами - землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою;

Ст. 50 та 55 Закону України «Про землеустрій» визначено, перелік складових проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та технічної документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України, визначено. Встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Розробникам документації землеустрою дотримуватися вимог Земельного кодексу України, Закону України «Про землеустрій», Закону України «Про Державний земельний кадастр». Також в ході наради суб'єктам господарювання надано практичну та методичну допомогу.

Останнє оновлення (04 квітня 2016)