Четвер, 24 Травень 2018

Інформація про небезпеку поширення вірусу Зіка

Державна санітарно-епідеміологічна служба України повідомляє, що за даними з офіційного сайту Всесвітньої організації охорони здоров'я (надалі - ВООЗ), у зв'язку із поширенням хвороби, викликаної вірусом Зіка у Латинській Америці й країнах Карибського басейну, відповідно до положень Міжнародних медико-санітарних правил (2005) 01 лютого 2016 року відбулася перша нарада Комітету з надзвичайних ситуацій ВООЗ. За результатами наради було констатовано, що ситуація, що склалася у Бразилії та Французькій Полінезії, є надзвичайною ситуацією в галузі громадського здоров'я, що має міжнародне значення.

Тому туристичним операторам та громадянам важливо знати цю інформацію, й утриматися від поїздок у ці країни.

Вірус Зіка передається людям при укусах* заражених комарів роду Аеdеs, в основному виду Аеdes aegypti, що живуть у тропічних регіонах. Ці ж комарі є переносниками збудників лихоманки Денге, Чикунгуньи й жовтої гарячки.

Інкубаційний період (час із моменту контакту з вірусом до появи симптомів) хвороби, викликаної вірусом Зіка, точно не відомий, але, імовірно, становить кілька діб. Симптоми захворювання схожі на симптоми інших арбовірусних інфекцій, таких як лихоманка Денге: підвищення температури тіла, висипання на шкірі, коньюнктивіт, біль у м'язах і суглобах, нездужання й головний біль. Ці симптоми зазвичай є слабко вираженими й зберігаються протягом 2-7 днів.

На даний час триває дослідження потенційного зв'язку між вірусом Зіка у вагітних жінок і мікроцефалією у народжених ними дітей. До появи додаткових даних вагітні жінки й жінки, що планують вагітність, повинні проявляти особливу обачність для захисту* від укусів комарів під час відвідування країн, де відбувається передача вірусу Зіка, або, без крайньої необхідності, утриматися від поїздок до країн Латинської Америки до стабілізації епідемічної ситуації в регіоні.

Водночас, ВООЗ не рекомендує вводити обмеження на поїздки та торгівлю з країнами, де відбувається передача вірусу Зіка.

Особам, що подорожують до ендемічних регіонів, слід надавати рекомендації щодо потенційних ризиків та заходів з профілактики укусів комарами.

Для цього необхідно використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває як можна більшу частину тіла, застосовувати фізичні бар'єри, такі як сітки, закриті двері й вікна. Крім цього важливо позбуватися місць можливого розмноження комарів, у разі їх наявності, проводити дезінсекційні заходи. При появі перших симптомів захворювання (лихоманка, головний біль, кон'юнктивіт тощо), невідкладно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Останнє оновлення (26 лютого 2016)