Неділя, 19 Серпень 2018

Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго"" повідомляє!

З метою підвищення обізнаності населення щодо основних функцій і завдань ДП «НЕК «Укренерго» підрозділом якого є Закарпатські МЕМ та покращення взаємодії населення та працівників підприємства надаємо наступні відомості:

ДП «НЕК «Укренерго» - це підприємство, що здійснює постачання і розподіл електроенергії від виробників (електростанції) до обласних енергопостачальних компаній, взаємодіє з енергосистемами сусідніх країн та забезпечує експорт та імпорт електроенергії.

Основні завдання ДП «НЕК «Укренерго»:

-       здійснення централізованого оперативцо-технологічного управління Об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України;

-         забезпечення стабільної роботи ОЕС України;

-         забезпечення балансу виробництва і споживання електроенергії (електроенергію не можна «складувати», скільки виробляємо - стільки й споживаємо);

-         запобігання порушення режимів і аварій системного значення та їх ліквідація.

Для запобігання порушення режиму роботи ОЕС України в часи дефіциту потужності (ранкові та вечірні години) розроблено та погоджено з Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії в Закарпатській області та Закарпатською ОДА Графіки аварійного відключення споживачів електричної енергії.

Запровадження таких ' Графіків означає, що при виникненні дефіциту потужності, диспетчер ПАТ "Закарпаттяобленерго" зобов'язаний відключити споживачів від постачання електроенергії. Такі вимкнення, як правило, можуть застосовуватись у години пікових навантажень (зранку з 8:00 до 11:00, ввечері з 18:00 до 20:00).

Посприяти недопущенню аварійних ситуацій і, як наслідок, застосуванню графіків аварійних відключень можуть і споживачі електрц^нергії, - зменшуючи її споживання в час пікових навантажень, а саме:

населення Закарпатської області невикористання потужних електроприладів у період з 8 до 11 та з 17 до 22 год.; використання більшого обсягу електричної енергії вночі (наприклад опалення);

підприємства та організації Закарпатської області впровадження та використання енергоефективних технологій;

незастосування енергоємного обладнання як для опалення, так і в технологічних процесах у період із 8 до 11 години та з 17 до 22 години; зміни графіку робіт;

зниження підприємствами з безперервним циклом роботи навантаження у період із 8 до 22 години доби.

Самостійне впровадження споживачами зазначених заходів забезпечить зменшення нерівномірності добового графіка навантаження ОЕС України, збільшить стійкість її та дозволить зменшити витрати палива та вартість виробництва електроенергії.

Сподіваємось на взаєморозуміння та співпрацю.

Останнє оновлення (17 лютого 2016)