Субота, 17 Листопад 2018

Про попередження пожеж та збереження ліній електропередач

На протязі останніх років , на території України виникає цілий ряд пожеж, які приводять до вимкнення повітряних ліній електропередавання. В більшості випадків, ці пожежі виникають з вини місцевого населення в період весняно-польових робіт та проведення жнив. Спалення сухостою та очерету в охоронних зонах ліній електропередач є грубим порушенням "Правил охорони електричних мереж " затверджених постановою Кабінету міністрів України від 4 березня 1997 року. Вимкнення в наслідок пожеж ПЛЕ приводить до порушення роботи електромереж і завдає значних збитків об'єднаній електроенергетичній системі та народному господарству України в цілому.

Також почастішали випадки розкрадання елементів конструкції опор.

Закарпатські магістральні електромережі попереджують, що при виявлені винних осіб вони будуть притягнуті до кримінальної та матеріальної відповідальності за нанесення збитків, які можуть призвести до ураження людей електричним струмом та порушення безперебійного постачання електроенергії для споживачів нашого краю.

Закарпатські магістральні електричні мережі нагадують Вам, що згідно вимог "Правил охорони електричних мереж " охоронна зона ПЛ встановлюється вздовж повітряних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів і в залежності від класу напруги, віддаль від крайнього проводу становить :

25 м  - до 220кВ

30 м  - до 330,400,500 кВ

40 м - до 750 кВ

По підконтрольній Вам території проходять: ПЛ 220 - 750кВ

В охоронних зонах повітряних ліній електропередачі з метою її захисту і захисту населення від нещасних випадків категорично забороняється:

- будувати житло, громадські, дачні будинки;

- складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;

- влаштовувати будь-які звалища ;

- розпалювати вогнища;

- розташовувати автозаправні станції, або інші сховища паливо- мастильних матеріалів;

- накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опору повітряних ліній електропередачі;

- саджати дерева та інші багаторічні насадження;

- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, зупинки, стадіони, ринки

- проводити інші роботи та дії, які можуть привести до пошкодження ліній електропередачі.

З метою запобігання подальшого відключення ліній електропередачі і попередження нещасних випадків з населенням на підконтрольній Вам території, просимо Вас вжити вичерпаних заходів по забезпеченню суворого дотримання "Правил охорони електричних мереж" та "Правил пожежної безпеки України" населенням району , землекористувачами та іншими суб'єктами господарської діяльності.

Не допускати здійснення робіт в межах охоронної зони за відсутності оформленого дозволу згідно Умов проведення робіт у межах ПЛ 220- 750кВ.

Дозвіл при необхідності можливо одержати в службі магістральних ліній Закарпатських МЕМ за адресою: Мукачівський район с. Ключарки, вул.. Гагаріна ,89 телефон (03131) 2-30-40; (03131)2-13-53 (ОДС).

Директор Закарпатських МЕМ

В.В. Кобаль

Останнє оновлення (17 лютого 2016)