Субота, 20 Квітень 2019
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Минулої неділі в Міжгір'ї проведено турнір з волейболу пам'яті М.Цендри

 

 

Вже 25 років поспіль у лютому в Міжгір’ї проводиться турнір з волейболу на честь воїна-афганця, нашого земляка Михайла Цендри, який трагічно загинув, виконуючи свій патріотичний обов’язок у Афганістані. З тих днів змінилося ціле покоління і сьогодні молодь, мабуть, не все знає, ким був і як загинув наш земляк, пам’яті якого й присвячується даний захід.Тому декілька слів з його біографії не будуть зайвими. Михайло Цендра народився 30 жовтня 1963 року у Міжгір’ї у сім’ї робітників. У вісімнадцятирічному віці був призваний до лав тодішньої радянської армії, а у квітні 1982 року потрапив до Афганістану в званні молодшого сержанта. Командував відділенням і неодноразово брав участь у бойових операціях. В одній з них і загинув. Трапилося це 24 липня 1982 року, коли автоколона, де був і Михайло, біля провінції Капіса потрапила в засідку. Це був його останній бій.Солідна ювілейна дата заходу вказує на те, що міжгірці пам’ятають і шанують свого героя, а бойові побратими докладають максимум зусиль для того, щоб з року в рік змагання набували популярності.

Вже традиційно напередодні турніру голова РДА Василь Щур та в.о. Міжгірського селищного голови Василь Юрик відвідали родину Михайла. Вісім волейбольних команд району зголосилися вступити в боротьбу за перехідний кубок ім. М. Цендри. До речі, з ініціативи голови райорганізації воїнів-афганців Карла Федака, його заступника Федора Шегути та секретаря Івана Івася цьогоріч трофей став унікальним. Втілили дизайнерський задум ветеранів міжгірські майстри Віктор Мандзюк та Володимир Глеба. Кубок виготовили з гільзи артилерійського снаряду і прикрасили гравюрою у символічному виді двох тюльпанів. Спортивний захід вступним словом відкрив голова райорганізації веетеранів-афганців Карл Федак, який привітав його учасників і побажав за азартної гри переконливої всім перемоги. Також Карл Карлович наголосив, що ці змагання ювілейні, а саме 25-ті. Це йому вдалося встановити, переглянувши архів районного часопису “Верховина”, на сторінках якого перша згадка про турнір датована 1988 роком.

До вітального слова також приєдналися голова РДА Василь Щур, його заступник Володимир Голодняк, в.о. селищного голови Василь Юрик, а директор ДЮСШ Тарас Бартків ознайомив учасників з правилами та регламентом проведення змагань.

За результатами жеребкування команди розділилися на дві групи. У першій — “А” зійшлися команди “Освіта”, Колочава-Завійка, Торун і “Ліцей”, у “В” — “Березовий віник”, ДЮСШ (Синевир) та колектив нацпарку. За результатами ігор групового раунду до півфіналу потрапили: команда “Освіта”, яка в підсумку обіграла ДЮСШ і здобула путівку до фіналу турніру, та колектив “Березовий віник”, котрий обіграв “Ліцей” і також пройшов до фіналу.

У матчі за третє місце перемогу святкували “ліцеїсти”, які обіграли збірну спортивної школи у двох поспіль партіях. А ось фінальний двобій був дійсно цікавим. Тут доля переможця визначилася лише у третій додатковій партії, у якій сильнішими стали “любителі сауни”. Тож унікальний перехідний кубок Михайла Цендри цілий рік перебуватиме в руках “Березового віника”. Склад команди переможців: Євген Бундзяк (капітан), Олег Рубець, Валерій Афонін, Петро Чорней, Владислав Бельков, Ярослав Стєгачов, Віталій Кріпчук, Василь Коліда, Владислав Ньорба, Едуард Кічковський.

На завершення спортивного заходу голова рай-організації ветеранів-афганців Карл Федак вручив призи спортсменам. Всі учасники отримали грошові винагороди. Не залишився без призу і кращий гравець турніру, яким став Тарас Бартків. Карл Карлович подякував всім учасникам за видовищну гру, вболівальникам — за палку підтримку, а організаторам та спонсорам — за надану допомогу, зокрема, голові райдержадміністрації Василю Щ уру, директору РСТК ТСОУ Миколі Янчику та всім членам районноїорганізації воїнів-афганців, які допомогли організувати турнір.

Андрій ГОЛОДНЯК

 

 

Останнє оновлення (18 травня 2013)

 
Новини Міжгірщини
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 77 гостей на сайті