Субота, 22 Вересень 2018

Інформація щодо завершення робіт по оформленню права власності на земельні ділянки взамін сертифікатів на право на земельну частку (пай).

У відповідності до чинного законодавства у районі розпайовано землі колективної власності - 13 КСГП, загальною площею 10,6 тис.га. Виготовлено і вручено сертифікати  9202 громадянам. Середній розмір земельної частки (пай) по району складає 1,15 умовно-кадастрових гектарів від 0,06 до 2,15 ум. кад.га.

Станом на 15.05.2015 року виготовлено 6258 державних актів, що становить 69% від вручених сертифікатів. Всі власники земельних паїв господарюють самостійно, без створення юридичної особи . Земельна частка (пай) у районі в основному складається із трьох окремих земельних ділянок, а по Пилипецькій сільраді - КСП "Шипіт" із шести, що значно ускладнює процес виділення в натурі, та збільшує кількість державних актів. На жаль, існують низки причин, що стримують виготовлення державних актів власникам сертифікатів, а саме:

364 власників сертифікатів нотаріально відмовилися від отримання земельної частки(пай) в натурі , і повернули сертифікати до Міжгірської районної державної адміністрації;

2580 власники сертифікатів на право на земельну частку (пай) померли, а спадкоємці не переоформили своє право згідно чинного законодавства, з яких 561 власник  сертифікату на право на земельну частку (пай)  переоформили своє право згідно чинного законодавства.

Протягом  2014 року Міжгірською районною адміністрацією підготовлено 67 розпоряджень про передачу у приватну власність земельних часток (паїв) власникам сертифікатів на право на земельну частку (пай) та їх спадкоємцям.

В 2015 році підготовлено - 51 розпорядження про передачу у приватну власність земельних часток (паїв) власникам сертифікатів на право на земельну частку (пай) та їх спадкоємцям.

Станом на 15 травня 2015 року виготовлено - 56 технічних документацій, з них 49- отоварено сертифікатів на право на земельну частку (пай) та їх спадкоємцям, с. Річка-8; с. Лісковець,-1; с. Пилипець-30; с. Голятин-2; с. Келечин-2 ;  с. Н. Студений-2; с. Буковець-3; Ізки-1.

Є певна категорія громадян, які свідомо не замінюють сертифікати на державні акти, мотивуючи тим, що отримавши земельну ділянку у власність  потрібно сплачувати земельний податок, втрачаються субсидії  та допомоги малозабезпеченим сім’ям. Ці громадяни не до кінця усвідомлюють  важливість наявності державного акта на право власності на землю.

При  відсутності геодезичної мережі, державні акти виготовлялись на основі лінійних обмірів земельних ділянок. Схеми паювання виготовлені на застарілому планово-картографічному матеріалі, який фактично не відповідає ситуації на місцевості. Із-за відсутності коштів культуртехнічні роботи на сільськогосподарських угіддях не проводились. Сінокоси та пасовища заросли чагарниками та зменшились у площі. В районі існує проблема так званих «батьківських земель», які громадяни обробляли  довгий час  навіть на землях колективної власності, не маючи права на земельну частку (пай). Це все ускладнює хід паювання.

А також проблемними питаннями з прискоренням обміну   сертифікатів на державні акти на право власності на земельну ділянку є:

- віддаленість земельних масивів, які підлягають розпаюванню, 5 і більше кілометрів від населених пунктів;

- велика контурність земельних ділянок;

- малопродуктивність та віддалені від населених пунктів, розташовані на крутих схилах земельні ділянки, від яких відмовляються власники сертифікатів;

- отримання державного акту взамін сертифікату на право на земельну частку (пай), яке веде до втрати права на субсидії  та пільги на дітей, та низка інших причин.

- складність проведення топографо-геодезичних робіт - розробляються не проекти організації території земельних часток (паїв), а по одиночні проекти землеустрою, що стримує  темпи виконання цих робіт.

На території району договорів оренди  земельних часток (паї) не укладалося.

Відділ Держземагентства у Міжгірському районі