Понеділок, 27 Травень 2019
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Соціальний захист сімей загиблих військовослужбовців

Статтею 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” визначено перелік осіб, на яких поширюється чинність цього закону.

До цього переліку належать сім’ї військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов'язків військової служби (службових обов’язків), а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті.
Чинність Закону також поширюється на дітей померлих учасників бойових дій, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення ними цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
При цьому до членів сімей загиблих військовослужбовців та  інших осіб, зазначених у цій статті, належать:
- утриманці загиблого  або  того,  хто пропав безвісти,  яким у зв'язку з цим виплачується пенсія;
- батьки;
- один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того,  
виплачується йому пенсія чи ні;
- діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;
- діти, які мають свої сім'ї,  але  стали  інвалідами  до досягнення повноліття;
- діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти;
Особам, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина видаються посвідчення з написом „Посвідчення члена сім'ї загиблого”. Посвідчення видається на підставі висновку, що підтверджує причинний зв’язок загибелі (смерті) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини чи виконання інших службових обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті. Такий висновок  встановлюється військово-лікарськими комісіями,  які діють при всіх військових медичних закладах України, військових шпиталях-госпіталях.
Увесь перелік соціальних пільг членів родин загиблих військовослужбовців чітко визначається статтею 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Щодо пільг, які надаються через управління соціального захисту населення, то це:
- безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання  компенсації  вартості самостійного санаторно-курортного лікування. 
- 50-процентна   знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством; 
- 50-процентна  знижка  плати  за користування комунальними послугами   (газом,   електроенергією   та  іншими  послугами)  та скрапленим  балонним  газом  для побутових потреб в межах середніх норм  споживання.    Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати
за опалення становить 21 кв.  метр  опалювальної  площі  на  кожну особу,  яка  постійно  проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.
Для сімей,  що  складаються  лише  з   непрацездатних   осіб, надається 50-процентна знижка за користування газом для опалювання житла   на   подвійний   розмір   нормативної  опалювальної  площі (42 кв. метри  на  кожну особу,  яка має право на знижку плати, та 21  кв.  метр  на  сім'ю;
- 50-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню,  для осіб,  які проживають у будинках, що не мають центрального опалення; 
- позачерговий безплатний капітальний ремонт  власних  жилих будинків і першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир;
- позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних  телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів  додаткових робіт). Абонентна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів  від  затверджених тарифів.
- позачергове влаштування до закладів  соціального  захисту населення, а також  обслуговування  службами  соціального  захисту населення  вдома. 
Пільги  щодо  плати  за житло,  комунальні послуги та паливо, надаються особам,  на  яких поширюється  чинність  цього  Закону,  та  членам  їх  сімей,  які проживають разом  з  ними,  незалежно  від  виду  житла  чи  форми власності  на  нього. 
Щорічно  до  5  травня  членам  сімей,  а  також  дружинам  (чоловікам)  померлих інвалідів війни, які не одружилися вдруге, та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій,  визнаних за життя інвалідами  від  загального захворювання,  трудового каліцтва та з інших  причин,  які  не  одружилися  вдруге,  виплачується  разова грошова допомога у розмірах,  які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних  призначень,  встановлених  законом  про Державний бюджет України.
Для отримання цих пільг після одержання посвідчення членам сім’ї загиблого необхідно стати на облік в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання).
За рахунок коштів обласного бюджету через Програму «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян  на 2015 рік» сім’ям загиблих військовослужбовців-учасників АТО передбачено надання одноразової матеріальної допомоги  у сумі 100,0 тисяч гривень.
Для оформлення виплати цієї допомоги сім’ї загиблого необхідно звернутися із заявою та іншими документами (копії довідки військової частини про участь в АТО, документа, що свідчить про причинний зв’язок смерті військовослужбовця з виконанням обов’язків військової служби в зоні АТО, свідоцтва про смерть військовослужбовця) до військового комісаріату за місцем проживання.

 

Департамент соціального захисту населення Закарпатської ОДА

 
Новини Міжгірщини
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 28 гостей на сайті