Субота, 17 Листопад 2018

Проаналізовано стан соціального захисту переселенців із східних областей

4 лютого керівник апарату РДА Іван Бобонич провів нараду, у якій взяли участь відповідальні працівники структурних підрозділів райдержадміністрації. Основними питаннями порядку денного наради були -забезпечення належного соціального захисту учасників антитерористичної операції і членів їх родин та допомога переселенцям зі сходу країни, де на даний час ведуться військові дії.

Насамперед, керівник апарату РДА Іван Бобонич зауважив, що вже проведена відповідна робота щодо створення реєстру переселенців із східних територій України, де постійно реєструються нові громадяни. Деякі з них родом з Міжгірщини і приїжджають до своїх родичів, де тимчасово і проживають. Щодо інших, то у всі туристичні бази району відправлені запити про те, у якій кількості вони можуть прийняти жителів сходу, які умови для їх проживання. До речі, вже поступила пропозиція від директора ДП “Санаторій “Верховина”, де також можуть представити місця для їх тимчасового перебування у здравниці.

Найважливіше питання для жителів, які переїхали із зони АТО, — пошук роботи. Директор районного центру зайнятості Ігор Казибрід акцентував увагу на тому, що на обліку в РЦЗ зареєстровані троє переселенців. Одного вже працевлаштували, а двом підшукується відповідна робота за спеціальністю. Всього ж у районі зараз проживають 42 переселенці.

Обговорили на нараді і питання забезпечення належного соціального захисту учасників антитерористичної операції та їх родин. Начальник управління соціального захисту населення РДА Наталія Маркович відзначила,  що членам сімей учасників АТО за минулий рік вже виплачено 66100 гривень матеріальної допомоги. Заплановано такі виплати і в 2015 році. Керівник апарату райдержадміністрації Іван Бобонич запропонував продовжувати практику роботи, коли за участю представників органів місцевого самоврядування, працівників територіального центру управління соціального захисту населення   відвідуються родини учасників АТО, щоб на місці знати, чого найбільше вони потребують. Адже наші військовослужбовці, які на даний час на передовій захищають територіальну цілісність і суверенність країни, заслуговують уваги і шани, а їх сім’ї — захисту і підтримки від держави.

Також потрібно проводити роз’яснювальну роботу  щодо надання пільг учасникам АТО, допомоги переселенцям тощо, щоб люди знали як поступати у тій чи іншій ситуації.