П'ятниця, 19 Жовтень 2018

Пільги бійців АТО: як їх отримати. Інфографіка

60% повісток розіслали в перший тиждень 4-ї хвилі мобілізації, повідомляє Міноборони України. Другий етап буде оголошено орієнтовно у квітні і він триватиме 60 днів. У червні розпочнеться третій етап, який триватиме також 60 днів повідомляє Укрінформ з посиланням на Міноборони, всі військовослужбовці, які відправляються в зону бойових дій на Донбасі, а також члени їхніх родин можуть розраховувати на гарантований законодавством соціальний захист.

Верховна Рада прирівняла бійців на Сході до учасників бойових дій. На них, згідно із законом "Про статус ветеранів війни, гарантію їх соціального захисту", поширюються наступні пільги: безкоштовне отримання ліків за рецептом лікаря, санаторно-курортне лікування, 75% знижка на квартплату і послуги ЖКХ, а також на газ. Загалом учасники антитерористичної операції мають право на 13 видів соціальних гарантій і пільг.

Для отримання пільг військовослужбовець (або його родина) повинні оформити відповідні документи.

Розроблені спільними зусиллями фахівців Укрінформу та Генштабу ЗСУ інформаційні матеріали з питань соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх родин сприятимуть відповідній роз'яснювальній роботі.

Останнє оновлення (12 лютого 2015)