Понеділок, 21 Січень 2019
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

В Міжгірській РДА обговорювали проект змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади

24 липня, керівник району Андрій Шекета провів нараду-семінар з головами виконкомів місцевих рад району за участю представників Громадської ради при райдержадміністрації з питань обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.

Обговорення цієї проблеми проводилося не вперше, але сьогодні на семінар був запрошений і виступив  співробітник Українського незалежного центру політичних досліджень (м.Київ) Іван Лукеря. Він детально охарактеризував напрацювання науковців Центру з цієї проблеми, наголосивши, що в пропонованих змінах передбачено запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада і наділення громад широким колом повноважень.

Однак ефективно конституційна реформа не здійснюватиметься, якщо не буде чітко визначено територіальну основу для здійснення повноважень органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади;розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування різних рівнів, а також повноважень між органами місцевого самоврядування та виконавчої гілкою влади; визначення за кожним рівнем влади необхідного обсягу ресурсів. З приводу цього вже необхідно вносити зміни до Податкового і Бюджетного кодексів, прийняти закони «Про співробітництво територіальних громад», «Про об”єднання територіальних громад» тощо.

Іван Лукеря оприлюднив пропозиції щодо підвищення рівня законодавчого забезпечення змін, з якими, в основному, погодилися учасники семінару, це такі як недоцільність очолювання керівниками обласних, районних рад ще і відповідних виконавчих комітетів,що будуть створюватися; поступове, поетапне проведення реформи самоврядування спершу на рівні громад, а потім – на районному, обласному рівнях; на початкових етапах реформи пропонується продовження роботи місцевих державних адміністрацій (представництв) з чітким визначенням їх функцій та повноважень ( в Конституції України та зміненому Законі про місцеві державні адміністрації) із збереженням впливу Кабінету Міністрів України  на місцеві державні адміністрації та їх структурні підрозділи; контроль за дотриманням органами місцевого самоврядування законності та вимог Конституції України повинні бути предметом відання адміністративної  юстиції.

В процесі обговорення слушні пропозиції висловили голова райдержадміністрації Андрій Шекета, начальник районного управління юстиції Анатолій Цімбота, керівник відділу Держземагентства у Міжгірському районі Олександр Шовак, заступник Міжгірського селищного голови Василь Юрик та інші учасники семінару. Також було звернуто увагу на те, що при реформуванні територіального устрою на рівні нашого району потрібно врахувати, що населені пункти Міжгірщини мають статус гірських.

Слушною була й спільна пропозиція про те,що одночасно із Конституційною реформою потрібно готувати для втілення в життя законопроекти у сфері державного управління, фінансів, земельних відносин, різних галузей господарської діяльності.

 

Після завершення обговорення конституційних змін керівник району Андрій Шекета проінформував присутніх голів місцевих рад про завдання,які ставляться облдержадміністрацією щодо готовності органів влади, основних галузей економіки, медицини щодо роботи в умовах часткової мобілізації. Перший заступник голови райдержадміністрації Василь Маркович порекомендував на місцях постійно контролювати стан введення в експлуатацію житла; заступник голови районної ради Михайло Буришин виступив із інформацією щодо організації проведення дистанційного навчання депутатського активу.

 
Новини Міжгірщини
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 169 гостей на сайті