Субота, 20 Квітень 2019

В Міжгір’ї відзначили День Соборності України

Вчора у залі засідань райдержадміністрації та районної ради за участі представників органів влади, місцевого самоврядування, громадськості, учнівської молоді відбулися урочистості з нагоди

відзначення 100-ліття проголошення Акту злуки УНР і  ЗУНР та 73-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України.

З привітальним словом до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Василь Юрик, який відзначив неоціненну важливість цієї дати в історії Української державності, водночас наголосивши, що як і в ті далекі часи 1919 року, так і тепер, Україні доводиться відстоювати своє право на життя в боротьбі з Росією – державою-агресором, але всі ми твердо переконані, що нікому не вдасться поставити українців на коліна.

Від районного органу місцевого самоврядування привітав учасників урочистостей заступник голови Міжгірської районної ради Іван Кость.

Цього дня відбулося покладання корзин квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку у райцентрі та в селі Келечин – до пам’ятника Августину Волошину за участі педагогів та учнів Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та Келечинського НВК І-ІІ ступенів.

Для учасників урочистих заходів в смт. Міжгір’ї силами викладачів та учнів Міжгірської дитячої музичної школи (керівник – Юрій Біланинець) було організовано святковий тематичний концерт.

Ще з 19 січня цього року з нагоди відзначення Дня Соборності в читальній залі районної бібліотеки була відкрита книжкова виставка: «Сила великої Злуки». Урочистий Акт Злуки Західно – Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину Соборну Українську державу проголосила директорія УНР - 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві. «Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - такі доленосні слова були записані в Акті Злуки. Цей день назавжди залишиться в історії українського народу, як один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Матеріали, які представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували Злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918-го - на початку 1919 року охопив Україну.

Виставка привертає увагу відвідувачів та пропонує замислитись над історією країни, сьогоденням та майбутнім українського народу.

Останнє оновлення (23 січня 2019)